Urodził się w 1951 r., mieszkaniec Ustronia. Maluje obrazy techniką olejną od 30 lat. Pierwsze kroki w malarstwie stawiał pod okiem swojego ojca Franciszka. Na rozwój jego zdolności malarskich znaczny wpływ wywarł znany ustroński plastyk Karol Kubala jak również życzliwy mecenat kierownika Zakładowego Domu Kultury "Kuźnik" Jana Nowaka.
   Stanisław Sikora metodą prób i błędów, doskonaląc swój warsztat malarski, wypracował swój własny oryginalny styl. W jego pracach dominuje pejzaż beskidzki z ginącą, ukochaną przez niego architekturą drewnianą.
   Prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: w Starej Kordegardzie w Warszawie, w Bielsku-Białej, w Prudniku, w Genk (Belgia), Neukirchen-Vluyn (Niemcy), w Budapeszcie i kilkanaście razy w Ustroniu. Uczestniczył w ogólnopolskich plenerach we Wrocławiu, Zakopanem, Krynicy, Istebnej i w wielu miejscach na Śląsku Cieszyńskim.
   Należy do grupy ustrońskich twórców "Brzimy" od 1993 r. Z członkami tej grupy uczestniczy od 1994 r. w corocznych plenerach w kraju i za granicą, wystawach zbiorowych i aukcjach charytatywnych.

 
 

 

 

 

projekt i wykonanie - Marek Landowski