Urodziła się w 1962 r., mieszkanka Goleszowa. Malowaniem i rysowaniem zajmuje się od najmłodszych lat. Pierwszym malarzem, który ją zainteresował był Jan Wałach. Od tamtej pory próbowała swoich sił strugając w mydle, plastelinie i glinie. Do jej ulubionych twórców należeli: Jan Matejko, Stanisław Wyspiański i Leonardo da Vinci. Nie miała możliwości kształcenia się w tym kierunku, toteż próbowała swych sił w Technikum Budowlanym. Lekcje rysunków pogłębiły jej wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.
   Gdy rozpoczęła pracę zawodową nadal malowała. Uczestniczyła w kołach zainteresowań w Wiśle, w Domu Narodowym w Cieszynie i w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej. W 1996 r. zatrudniła się w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Wiśle na stanowisku dekoratora. W 1997 r. została przyjęta do "Brzimów". Wspólne wyjazdy na coroczne plenery oraz od dwóch lat udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Karola Kubalę dały jej możliwość poszerzenia umiejętności.
   Maluje różnymi technikami, przede wszystkim farbami olejnymi, ale też akwarelą i pastelą. Tematyka prac jest różnorodna. Często są to pejzaże, ale interesuje ją też martwa natura i postacie ludzi czy koni. Wykonywała również kopie znanych obrazów, a poza tym okazjonalnie zajmowała się projektowaniem i realizacją scenografii m.in. na Dożynki w Cisownicy. W 1995 r. wzięła udział w zbiorowej wystawie miłośników Cisownicy, następnie uczestniczyła w wystawie zbiorowej urządzonej w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie. Jej prace znalazły się też na wystawach poplenerowych grupy "Brzimy" i na aukcjach charytatywnych. W 2003 r. miała pierwszą wystawę autorską w Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa.
   Od 2003 r. wiceprezes Stowarzyszenia Twórczego "Brzimy".

 
 

 

 

 

projekt i wykonanie - Marek Landowski