Urodził się w 1937 r. w Chorzowie, mieszkaniec Ustronia. Z zawodu tokarz-frezer, lecz ukończył także Liceum Ogólnokształcące dla Pracujących w Katowicach. Z Wisłą związał się w 1963 r., podejmując pracę w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" jako dekorator. W 1970 r. ukończył w Warszawie 2-letnie Studium Reklamy i Aktywizacji Sprzedaży.
   Od 1964 r. od pierwszego Tygodnia Kultury Beskidzkiej przez wiele lat współpracował z tą imprezą folklorystyczną, pełniąc funkcję członka Komitetu Organizacyjnego odpowiedzialnego za dekorację i reklamę całej imprezy. W 1973 r. został odznaczony srebrną odznaką "Zasłużony dla Rozwoju Województwa Katowickiego". Wraz z Bogusławem Heczko i Zbigniewem Niemcem jest współzałożycielem, powstałej w 1978 r. grupy plastycznej "Brzimy" w Wiśle.
   Malarstwo olejne uprawia od 1959 r. W jego pracach dominuje pejzaż beskidzki, ale nie brak także i portretów ludzi z regionu. Ta twórczość malarska jest rezultatem talentu i konsekwentnej, wieloletniej pracy nad sobą. Obrazy artysty stanowiły upominki dla zespołów regionalnych występujących na XIX Tygodniu Kultury Beskidzkiej w 1982 r. W 1978 r. zorganizowano jego pierwszą wystawę indywidualną w Muzeum Beskidzkim w Wiśle. W 1996 r. wystawa jego obrazów oraz żony i teścia Rudolfa Demela miała miejsce w Muzeum Zbiory Marii Skalickiej. Prezentował swe prace na wielu wystawach zbiorowych: w Ustroniu, Chełmku, Andrychowie, Bielsku-Białej, Cieszynie, Katowicach, Toruniu i Warszawie oraz na Zaolziu. Uwzględniony w wydawnictwie "Ziemia Cieszyńska w twórczości plastyków regionu".

 

 

 

 

projekt i wykonanie - Marek Landowski