bialase.jpg (18713 bytes)
  
                                                                                         www.studio660.kx.pl

  

   Urodził się w 1956 r. w Chorzowie. Z wykształcenia inżynier energetyk. W 1982 r. ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, dwa lata później Podyplomowe Studium Pedagogiczne, a w 2000 r. Podyplomowe Studia Informatyczne. Z zawodu: nauczyciel, ilustrator, grafik komputerowy. Z zamiłowania rzeźbiarz, plastyk - satyryk. Oprócz wykonywania zawodu pedagoga w pobliskim liceum, tworzy ilustracje, dekoracje filmowe, rysunki satyryczne, rzeźbi i czynnie realizuje się w malarstwie na licznych plenerach. Współpracował z wydawnictwem "Kleks", norweską wytwórnią filmową "Norsk Tegnefilm" i z wieloma pismami.

   W Istebnej, gdzie mieszka znalazł odpowiedni nastrój do tworzenia, tu powstaje jego dom z prawdziwą pracownią, w której urzeczywistniać będzie swoje malarskie wizje. Jego ulubionymi tematami są: portret, symbolika i satyra; publikuje także rysunki w wielu dziennikach i czasopismach. Dużą rolę w twórczości tego artysty odgrywa akwarela. Spod jego ręki wychodzą miniaturki zachwycające nie tyko barwą, ale i artystycznym smakiem, w których dominuje tematyka góralska. Jako prężny artysta uczestniczy w wielu plenerach, a następnie wystawach poplenerowych, od Kijowa po Krynicę, Cieszyn i Wisłę. Aby poszerzyć swój warsztat twórczy zajmuje się również rzeźbiarstwem. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórczego "Brzimy" od 1996 r. Bierze udział w aukcjach charytatywnych i wystawach zbiorowych Stowarzyszenia. Razem z Andrzejem Piechockim wykonali dioramy i etalaże w Leśnych Ośrodkach Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwach Istebna, Ustroń i Bielsko-Biała. Wykonuje także wielkoformatowe mapy panoramiczne okolicznych miejscowości

   Wystawy zbiorowe i indywidualne w kraju i za granicą: "Satyrykon" Legnica - Polska ( '92, '96, '97, '98), "France '98" Belgrad - Jugosławia ('98), Neukirchen-Vluyn - Niemcy('98), Wystawa po plenerowa Budapeszt - Węgry ('99) "Herman The German" Detmold - Niemcy (2000), "Giełda, giełda..." Warszawa - Polska ('01) "Wystawa nie całkiem poważna" Istebna - Polska ('03), Wystawa po plenerowa Łańcut - Polska ('03), Wystawa po plenerowa Łańcut - Polska ('04) , Wystawa po plenerowa Łańcut - Polska ('05), "Węgierski festiwal malarstwa" Budapeszt -Węgry ('05) .

   Od 4 lata z córką Mileną (również członkiem ST "Brzimy") bierze udział w Międzynarodowych Plenerach malarsko-rzeźbiarkich w Łańcucie, które odbywają się każdego roku na przełomie lipca/sierpnia.

   Nagrody i wyróżnienia: Międzynarodowy Konkurs Karykatury "Satyrykon '96" Legnica - Polska, Międzynarodowy Konkurs Karykatury "France '98" Belgrad - Jugosławia, Konkurs Ignacego Bieńka '98 Bielsko-Biała.

www.studio660.kx.pl

 

 

 

 

projekt i wykonanie - Marek Landowski